Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüce lisans eğitimini Kadir Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Organizasyon vadiında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kesimünde marka organizasyonu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kat önemli üniversite kurumlarının Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli yetişek kesimünde ev olarak birgani markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En büyük ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çtuzakışmalar yürüten KALKO, birgani ayak topu, sepet topu köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Mehabetliçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin semtı silsile Türkiye’nin en büyük özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır dümen kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, yetişek vadiında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı birgani düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek vadiında projeler yürütmektedir. Her sene birgani öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir