Plüton’un Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki feza cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir feza bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına istikamet veren bir boşlukç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çalışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı şeşnda örgülır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri kabilinden ferdî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında selim adımları atmaları derunin tavsiyelerde bulunur ve teknik gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme eden ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak zemin alır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları özümleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içinde hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına istikamet veren bir disiplindir. Zaman bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mefret rabıta göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum tevellüt haritası yorumlamak, nefis analizi gerçekleştirmek, aşk ve ilişki astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, esenlik astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne derece muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en kök görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt tarihine, saatine ve namına bakarak hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin muhakkak bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz aşkın malumat sahibi başlamak istiyorsanız, biriyi terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin derunin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi derunin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt tarihine bakarak belirlenir ve biriyi kişiye bakarak nefis ve gelecekteki olaylar üzerine malumat verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Ekseriyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar derunin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Veladet haritasında Ay’ın olduğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin hissî yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kabilinden evetşamma şekline bel eder.

Burç yorumlaması üzerine çok aşkın malumat sahibi başlamak derunin, astroloji terminolojisine aşina başlamak önemlidir.

Had Fehvaı
Veladet haritası Bir kişinin tevellüt anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini anlatım etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine malumat verir.
Natal harita Veladet andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki olaylar ve nefis özellikleri ile müntesip ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir farklı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere bel edebilir.
Retrolar Bir gezegenin istikametünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değsorunimlere bel edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, selim bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, doğacak tahmini ve henüz sağlam çok sermaye üzerine malumat verme dair epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir